Етапи розвитку економічної теорії презентація.


Якщо ви вирішили самостійно підготувати та захистити презентацію на тему "Етапи розвитку економічної теорії", то обовязковою умовою має бути бажання зрозуміти матеріал. Для цього пропоную як приклад використати наведену нижче презентацію "Етапи розвитку економічної теорії".

Ви можете самостійно створити власні слайди за допомогою програми Power Point, або завантажити презентацію з цієї сторінки, та використати пояснення до кожного слайду. Посилання на скачування презентації внизу сторінки.


Слайд №1

План.
  1. Історія виникнення слова «економика».
  2. Схема етапів розвитку економічної теорії.
  3. Короткий опис кожної з шкіл економічної теорії
  4. Центри економічної науки в Україні.

Слайд №2

У стародавній Греції під словом “економіка ” розуміли ведення домашнього господарства , яке здійснював сам господар або наймані робітники.
Слайд №3

Слово “ економіка ” вперше використовував у свої працях Аристотель.
  • Отже, воно має грецьке коріння й походить відповідно від двох слів:
  • “ойсоs”- будинок, домашнє господарство і “ nomos” – закон, що означає управління господарством.

  • Слайд №4

    На слайді №4 необхідно зупинити увагу. Саме на цій схемі зображені всі основні школи економічної теорії.

    Також пропоную відвідати сторінку з лекцією етапи розвитку економічної теорії
    Слайд №5

    Першою школою політичної економії став меркантилізм. Основним у меркантилізмі було вчення про джерело багатства. Його вбачали у сфері обігу, оскільки багатство ототожнювалось із грошима. Чим більше грошей у країні, тим вона багатша. Крім А. Монкретьєна, відомими представниками цієї школи були У. Стаффорд (1554-1612), Томас Мен (1571-1641), А. Серра (дати життя невідомі).
    Слайд №6

    Другу школу політичної економії представляли фізіократи. Цей напрям виник у Франції в середині XVIII ст. як реакція на меркантилізм. Його засновником був Франсуа Кене (1694-1774), а відомими представниками - А. Р. Тюрго (1727-1781), В. Мірабо (1715- 1789), П. Дюпон де Немур (1759-1817). На відміну від меркантилістів, фізіократи вважали, що багатство створюється не в обміні, торгівлі, а працею у сфері виробництва.
    Слайд №7

    Працями Адама Сміта (1723-1790) та Давида Рікардо (1772- 1823) було започатковано третій напрям економічної науки - класичну політичну економію. В ній доводиться, що праця є основою багатства незалежно від сфери її застосування. Важливим фактором зростання багатства є поділ праці, бо він підвищує її продуктивність та робить її плодотворнішою.
    Слайд №8

    Водночас слід зазначити, що класичній економії притаманні і внутрішні суперечності, які привели до того, що на її основі сформувались два напрями економічної теорії - марксистська і немарксистська післякласична політична економія. Важливим етапом розвитку політичної економії став марксизм. Засновником цього напряму економічної науки був К. Маркс (1818-1883), який виклав основи цієї теорії у праці "Капітал".
    Слайд №9

    Спираючись на класичну політичну економію, Маркс довів до досконалості теорію трудової вартості, обґрунтувавши двоїстий характер праці, що створює товар. Внеском Маркса у політичну економію є і досконала теорія грошей.
    Слайд №10

    Другим напрямом розвитку після класичної політичної економії є неокласична економічна теорія. Вона була започаткована в останній третині XIX ст. представниками так званої австрійської школи - Карлом Менгером (1840-1921) і Ойгеном Бем-Баверком (1851- 1914).
    Слайд №11

    Важливе місце в післякласичній економічній теорії належить кейнсіанству. Його засновником був один із найвидатніших економістів світу англієць Джон Кейнс (1883-1946). У Його праці "Загальна теорія зайнятості, відсотка та грошей", що вийшла друком у 1936 р., викладено його теорію та програму державного регулювання ринкової економіки.
    Слайд №12

    За радянського періоду в Україні було створено чимало економічних закладів, в яких певною мірою здійснювалося дослідження економічного життя суспільства. Це, насамперед, Інститут економіки, що став центром економічної науки в Україні.